Kde parkujete svoje domeny?

Osobne som skúšal parkovať domény najprv na namedrive.com. Ako som tak čítal blogy, webtrh a Ahyda, asi som si myslel, že parkovať domény nemôže byť ťažké. Kúpim domény a predĺžim to, čo si na seba zarobí.  Tak som v podstate dlho prehováral brata, nech mi na to spraví script. Po pár mesiacoch som mal teda script, čo stiahne denne asi 200 000 domén, skontroluje ich alexa rank a pošle mi to na mail pekne zoradené. Tak som skúsil parkovať prvých asi 20 domén, čo mali alexa rank tak pod 5 mega. Ako to dopadlo?Z síce niektoré mali malý traffic, okrem jednej si na seba žiadne nezarobila. Alebo takto, jedna si na seba zarobila, druha zarobila asi na 5 dalších. No ta, čo čosi zarobila ma traffic tak 20 mesačne momentálne, jediné, čo to zachraňuje sú tie dolárové kliky. Pre neúspech som sa na to trochu pauzol s registrovaním domén. Cez Vianoce som si na to spomenul a tak som prešiel jeden mesiac mailov a teda pár domén som našiel. Registroval doménu s Alexa rankom pod 5 mega, ktorá ma asi 5-10 ľudí denne, no žiadny klik.

Potom, keďže som pred rokom o takomto čase mal veľa peňazí, regoval som domény s pagerankom. Bohužiaľ kvôli škole som nemal čas, tak som to nedevelopoval a kopu domén leží ľadom, s pagerankom 4-5. Na toto mi prišiel super systém sworp.com, kedže automaticky kopíruje články z wikipédie do domén a tvári sa to ako stránky, takže pagerank a srank domény dostali, aj keď tam nebol obsiahli web. Dokonca pár domén malo toľko odkazov, že google tú stránku zobral ako autoritu a tak získava traffik aj z google, jedna taka doména s Srankom 80 dávala aj nad 10 korún denne.

Na sworpe som mal jednu cafecourier.cz, aj som tu o nej písal, že sa mi hodí k energy drink a kávovary.Už som mal aj spravenú mikro stránku, no malo to nejaký traffic na sworpe, avšak žiadne kliky. Tak som si povedal, že to skúsim ešte hodiť na sedo. Nevedel som, či je to nejaký traffik z robotov alebo odkiaľ. Po pár dňoch mi bolo jasne, že aj keď mám na to už spravený web, asi to tam ešte pár dni zostane. Teraz po roku pozerám, že nastal čas ten web konečne použiť. Tu je screen.

Z toho my vychádza, že o doména sa nedá len nájsť a hodiť na parking. Parkingov najlepšie vyskúšať viac, doménam skúšať dávať čo najlepšie a k doméne pasujúce keywordy, optimalizovať templates a podobne. Síce nie som žiadny domainer, nedávam tomu ani moc času, som registovaný a skúšam tieto tri, pre mňa dôležite systémy pri parkingu. Dám tu teda aj Affiliate linky na registráciu.

Tu sa registruj pre sworp, ak máš české domény. Namedrive a Sedo sú na tom tak rovnako, vlastne nie sú, ale z hľadiska tých mojích pár domén je to jedno. Tu sa registruj na Namedrive a tu je odkaz na Sedo.

3 comments

 1. Nazdar, to sú celkom v pohode výsledky na parkovanie. Ale zaujímalo by ma prečo si na screene nezobrazil aj ctr,epc a rpm pre porovnanie. Ja tiež parkujem na sedo a je to asi najlepšia spoločnosť na parkovanie.

 2. Neskusal, sem tam na nich narazim pri tak sa pozrem. Parking som skusal skor na com, biz a podobne domeny, co mali alexarank. Avsak tam som mal len jeden ulovok, respektive viac ale tie si na seba len zarobili. Ten ulovok mal tento mesiac asi 30 uip, z toho 3 kliky, kde dva boli skoro za dolar.
  Mam sice dost cz domen, ale nemaju az taky traffic, aby sa to oplatilo parkovat. Pouzivam na cz a sk domeny len sworp, a to nie ani pre tych par stovak mesacne co to da, ale kvoli obsahu. Vyhladavace ho beru ako stranky a tak dostanu aj ranky (kedze som kupoval kedysi domeny pre ranky, je to pre mna dolezite) a berie sa to ako starsia stranka, co mi vyhovuje z toho dovodu, ze google zase rychly narast odkazov novym domenam nedovoli a hned to smari do sandboxu. Mne sa to uz par krat stalo a ja ked pouzijem domenu, kde investujem viac casu, samozrejme, ze to nalinkujem. Tak takto je to bezpecnejsie.

  DNparking mi pride, ze maju len etarget reklamy a zaraba to ludom dost len vdaka tomu templatu, co ma asi high ctr. Inac neviem, moc sa tade nezameriavam.
  Pripadne sa spytaj whitera ak ta to zaujima, vyzera to ze tam moveol cele portfolio.

 3. Skusal si dnparking.sk ?

  Vraj su porovnatelni, dokonca lepsi ako sworp, uz ich stihli aj predbehnut v pocte parkovanych sk / cz domen.

Comments are closed.