Moja stránka zmizla z google vyhľadávania

Dnes som sa dozvedel nepríjemnú novinku. Po prihlásení na google analytics ma nepotešil traffic stránky pozeraj.me. Za posledné 4 dni som z googla dostal len zlomok toho, čo zvyčajne. Z tohto prepadu som celkom zmätený, stránka mala od vzniku novej verzie z Augusta 2010 stály traffic. Na stránke som nič nemenil posledných pár mesiacov a pokiaľ viem, ani vírusy sa žiadne nevyskytli.

Keďže stránka ide ako má, prvé, čo ma napadlo bolo skontrolovať server uptime. (vlastné druhé, ale prvé napíšem pod to) Čítal som, že google niekedy vyradil stránky z vyhľadávanie, lebo niekto prekročil zaplatený bandwidth a tak nešli stránky pár dní a google sa tám po tých pár dní ani nevrátil. Na serveri ale výpadok nebol.

Tak som skúsil pozrieť google webmaster tools. Odporúčaná stránka pri podobných problémoch. Od google samozrejme žiadne messages nemám. Keď treba aktualizovať wordpress, hneď to bliká, no keď Vám google vyhodí stránku s vyhľadávania, nič sa nedeje 🙂

Ale zmena sa konala, a to hneď v sitelinks. Len nedávno som o nich písal, takže viem, že pre pozeraj.me som mal zhruba 25 sitelinks v dvoch kategóriách. Všetky z webmaster tools zmizli, aj keď sa v google zobrazujú.

Ďalšia zmena je v search queries, kde sa mi z pomerne pekného množstva queries podarilo dostať na praktickú nulu 🙂

Pred Po

Pekné, nie? Položka keywords bola taktiež osekaná len na názvy krajín (z majstrovstiev sveta v hokeji) a všetky keywords spojené s online tv zmizli.

V crawl errors mám pomerne dosť chýb, na to sa musím pozrieť. Ale to je myslím chyba google s prejdením zo starej verzie na nové url, pričom staré linky redirectujem na nové.

Crawl stats sú nečakane nezmenené, aj keď sa zobrazujú za posledné 3 mesiace a tak sa tam ten prepad ešte môže na grafe zobraziť neskôr aj v podobne ne-indexácie google.

Zaujímave, môj prvý takýto prepad stránky na google, ktorá už nejaký ten čas beží bez problémov. Na stránke som nič nerobil, nespamoval ani nehľadal odkazy posledných pár mesiacov.  Texty, tam kde sú, sú originál.

Ešte k úvahu prichádza nasadenie google panda farmera, avšak ten sa zameriava na duplicitný obsah a automatické agregátori. Jediné, čo môže v tomto prípade google vadiť je tých pár iframov televízií. Že by až tak?

 

2 thoughts on “Moja stránka zmizla z google vyhľadávania

  1. Je to zaujimave, ael poviem ti tak ze to nemusi byt ani Panda ale proste googlu obcas kusok hrabne a len tak ta odstrihne- raz to urobil mojmu webu pozicky-rychle.info len tak ma sundal na kopu slov s tym ze na webe je cez sto clankov a nic som s tym webom nerobil. U mna pomohol len cas a par kvalitnych backlinks

Comments are closed.