Whisky: Život je najkrajší v triezvom stave

Upozoňujem na članok od frontmana skupiny Slobodná Európa. Skupinu mám odmalička rád. http://kultura.sme.sk/c/6397088/whisky-zivot-je-najkrajsi-v-triezvom-stave.html  Ako mladší som ju počúval veľmi často. Potom to trochu ustalo, lebo ma trochu iritovali tie nekončiace vulgarizmy a nadávky v punku. Pred rokom som bol festivali menom Topfest, keď už som myslel, že všetko skončilo a len tak sme sa prechádzali medzi stage-mi, začul som staré známe pesníčky a to bola práve slobodná európa. Síce som ten deň už popil čosi piva a na niektorých skupinách sa vyskákal, začutie tých pesničiek ma zobudilo a oživilo. Aj keď nikto z kamarátov už nešiel so mnou pod stage, rozbehol som sa tam sam a riadne si užíval ten koncert, všetky texty som poznal naspamäť. To je skvelý pocit, pár rokov nepočujete ani ten song a zrazu po rokoch to niekde začujete a viete komplet lyrics. Nakoniec sa ešte whisky s davom rozlúčil skokom do davu a vo vzduchu som mu podal ruku.

Pred pol rokom mi vravel kamarát v Brne, že bol na prezentácií  o cestovaní, ktorú robil Whisky v BB. To bolo pre mňa prekvapenie.

No a čo sa mi páči na článku?

1. Whisky neprepadol drogám, aj keď kapela áno.

2. Kúpil a odsťahoval sa niekde na mlyn.

3. Samota: “Nechýba. Samota je najlepší spôsob na vyčistenie hlavy.”

4. Cestovanie: “A to sa dá v Indii skromne žiť mesiac aj za 300 eur, čiže dva mesiace za 1100 eur.”

5. Prístup: “Keby ste mi povedali, aby sme šli zajtra na Sibír, tak všetko zruším a idem.”

Pri článku som si uvedomil, že ak chcem cestovať, mal by som ísť aj sám a nebáť sa, hádam mi to ďalší rok do Ázie vyjde, tento rok by som rád pobehal Slovensko na bicykli. (škoda, že som to isté vravel aj minulý rok)