Prečo píšem tento blog?

Tak isto, ako množstvo ľudí v poslednej dobe, aj ja začínam písať blog. Väčšna to považuje za trápne, keďže ako sa vraví, je ich ako húb po daždi. No ja mám však na písanie blogu pár dôvodov.

Prvým z nich je, že ako frajer som si registroval domenu Lucas03.com , teda pri neutíchaní boomu okolo .com domén, keď už sú myslím aj 4 písmenkové domény .com vypredané, som si povedal, že si teda kúpim doménu na môj nick. Nick už používam od mojích počiatkov na internete a teda s výberom nebol problém. Ešte tu bola možnosť kúpiť si doménu menopriezvisko.com , ale to je dlhe  (9 písmen) a znie to blbo, nechám ju asi môjmu menovcovi, keď zistí, čo to tie domény sú.

Takže som mal doménu, ktorú som potreboval zaplniť, najprv som tam mal školský projekt, ale povedal som si, že ak idem písať blog, tak ten nezmyselný projekt dám dole (ešte tam mam aj css chybu s headerom v nejakom tom rozlíšení). Potreboval som aj doménu, kde budem smerovať všetky moje ostatné projekty, teda do footeru dám “vytvorené by Lucas03” alebo niečo podobné a časom to pravdepodobne naberie dosť na váhe, keďže všetky moje weby majú Pagerank 3 a pár 4ri. Chcel som potom z tohto blogu písať články na podporu mojich nových webov, teda že by im ten odkaz pomohol pri začiatkoch, no nejak ma napadlo, že v poslednej dobe chcem robiť minisites alebo MFA, a to nieje dobre zverejňovať. Ešte to budem musieť vydumať lepšie.

No a nakoniec, chcel som začať, popravde stále chcem začať písať s diakritikou, lebo už od prvých ťukov na klávesnici  píšem stále bez.  Plus v poslednej dobe robím texty na nejaké tie voľné domény, teda aj tam píšem s diakritikou, no s týmto blogom by som si mal na to ešte viac zvyknúť a dúfam, že mi to už pôjde len lepšie a lepšie. Taktiež potrebujem miesto “out of Pc harddisk”, lebo napríklad moje ročné užitočné bookmarky, ktoré mám vo firefoxe, som napríklad teraz nemohol použiť, kvôli prechodu z win xp na win 7, taktiež stará mozilla už bola ťarbavá, plná doplnkou a hesiel, mal som nejaké problémy s updatemi a pod, takže som stratil všetky záložky (mám ich na starom notebooku, no nechce sa mi ho zapínať pre jednu záložku). Takže si dôležité stránky a užitočné scripty budem ukladať sem, napríklad čo najskôr napíšem “článok”, ake pluginy sa zídu na wordpress, keďže ich sem musím pomaly pridávať.

V podstate sa držím hesla o diverzifikovaní, a teda mám viac dôvodov prečo písať blog, viac nápadov ako využiť doménu, viac reklamných systémov, aby ma ten jeden náhodny mínus nezaskočil. Každopádne som chcel písať tento blog hlavne pre mňa, na linky a užitočné veci, niečo krátke a výstižne (niečo ako ahyde-ov blog 😀 ), no týmto dlhým článkom sa toho moc nedržím.

//Dopĺňam ešte, že sa chcem naučiť písať ako človek, stále používam podobné slova, logické chyby, slabý syntax a podobne. Dúfam, že práve praxou sa to zlepší.

3 thoughts on “Prečo píšem tento blog?

  1. Dobrých blogů je opravdu málo, takže doufám, že tento bude patřit k menšině 🙂 prozatím zajímavé články

  2. Síce som zavítala na tento blog asi dosť neskoro,už len tým že tento článok bol napísaný asi dosť dávno. Takže keď to tak berem začal si písať blog v Júli a ja teraz v Marci,tiež ma to tak chytilo ale dôvody sú zjavné 🙂
    V marci, Tak možno vo februári a ja mám VEĽKý problém s gramatikou a všetkým okolo toho už len s tým že píšem diktáty na 4,vlastne už si nepamätám kedy som naposledy písala diktát. Vyhýbam sa diktátom,pretože viem že zase dostanem minimálne štvroku a skazí mi to celý priemer,preto píšem tak ako sa mi chce čo je aj vidieť že si dávam čiarky kde sa mi zachce a kde to cítim,chcela by som vedieť gramatiku. Ja si myslím že píšeš lepšie než ja 🙂

  3. No tento blog je celkom mŕtvy, lebo to nemám moc vysoko na rebríčku priorít. Aspoň som sa snažil chvíľu. Bol som na tom podobne s gramatikou, asi by som bol aj teraz, ale už nemusím písať diktáty 😀
    A s tym, že píšeš s viac chybami ako ja, to pochybujem, žiadna žena ich nespraví viac ako ja 😛 Ináč happy MDŽ day. 🙂

Comments are closed.